Неділя, 21.07.2019, 12:51
Вітаю Вас Гість | RSS

Кролевецька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1

Меню сайту
Категорії розділу
Теги
олімпіади призери зарядки Фестиваль 200-річчя відзначення Тарас Шевченко Афганістан Захід музей конкурс шевченко Яцик совенятко книгоманія Шульга дати знаменні календар Здоров’я молодь орбіт учасники довкілля семінар учителів іноземної мови районна психологія Тиждень бібліотека година мужності Засідання 1 вересня таланти юні СВЯТО хеловін робота Великдень день перемоги 9 травня ветерани вчителі Вогонь випуск 2014 Випуск хода 2-В 2-А 2-Б 2-В клас останній дзвоник табір сонечко квіти вернісаж табір сонечко творчість діти виставка життя малюнки фабрика зірок виступ 2015 міс школи парад вишиванок випуск 2015 останній дзвоник 2015 Кабінет географії Кабінет світової літератури Кабінет хімії кабінет англійської мови Кабінет української літератури Учительська Кабінет початкових класів Вікна Новий рік Святий Миколай шкооа школа 2016 Останній дзвінок 2016 останній дзвоник 2016 випуск 2016 кабінети 2016 1 вересня 2016р 2017 веливдень пасха

Фрідріх Шіллер "Вільгельм Телль"

Тема. Народна драма «Вільгельм Телль», поетизація в ній боротьби за національну  незалежність і свободу особистості

Мета: ознайомити зі змістом драми Шіллера «Вільгельм Телль»; пояснити символічний сенс сцени на Рютлі; виховувати повагу до історії і культури народів світу;  розвивати критичне мислення учнів

Обладнання Мультимедійна презентація «Вільгельм Телль»

Тип уроку: засвоєння нових знань і формування умінь і навичок.

 

ХІД УРОКУ

 

  1. Актуалізація опорних знань

Бесіда

  • Які асоціації у вас викликає слово Швейцарія?

            ( Швейцарський банк, Нейтралітет,  незалежність…)

  • Яке враження складається про народ в зв’язку із цими поняттями?

            ( свободолюбові, надійні, незалежні, мають свою позицію, миролюбиві…)

Слово вчителя

Наша розмова сьогодні якраз про такий народ, для якого незалежність і свобода, справедливість і чесність є головними поняттями. Фрідріх Шллер поведе нас сьогодні до Швейцарії, в легендарні часи Вільгельма Телля.

Демонстрація Слайду 1

 

 

Переглянемо ілюстрації до цього твору.

Спробуйте визначити, які епізоди твору вони ілюструють.

 Коротко перекажіть ці епізоди

Дайте відповіді на питання

    Порятунок Баумгартена.

  • Що стало причиною конфлікту Баумгартена і ландгофта?
  • Як характеризує Телля готовність допомогти людині, яку переслідують?
  • Чи можна назвати цей вчинок свідомим протестом проти ландгофтів?

 

    Розмова з сином

      -  Які питання поставив син перед батьком?

      -  Я ця розмова вплинула на Вільгельма Телля?

 Суперечка біля шапки імператора

  • Чому Вільгельм Телль не вклонився Шапці імператора?
  • Якими словами люди характеризують Телля?

 

   Вистріл у Яблуко на голові сина

  • Чому Телль не погодився стріляти в яблуко?
  • Хто переконав його в тому, що цей вистріл необхідний?
  • Як ця сцена характеризує сина Телля - Вільгельма?

 

    Друга стріла

  • Чому Телль зізнався в тому, що друга стріла для вистрілу в Геслера у разі невдачі?
  •  Як ця сцена характеризує Геслера?

 

    Готовність сина до помсти

       -  Чому Вальтер готовий вбити Геслера?

 

 

   Вбивство Геслера

  • Чому Телль вистрілив у Геслера?
  • Чия присутність переконала Вільгельма у тому, що вбити Геслера – це встановити справедливість?

 

  1. Робота над темою уроку

Бесіда за питанням:

 - Як би ви визначили тему драми Шіллера «Вільгельм Телль»

Демонстрація Слайду 2

 

 

 

В основу твору покладено історичні події і легенду про Вільгельма Телля.

-   Про що розповідає ця легенда?

-   Які історичні події покладені в основу драми?

 

Повідомлення учня по індивідуальному завданні на основі слайдів 3-4

 

 

 

Словникова робота

Кантон – 1. Федеративна одиниця Швейцарії. 2. Дрібна адміністративно-територіальна одиниця Франції, Бельгії, Еквадору та ін.

 

-   Які сили приймають участь у національно визвольній боротьбі?

                      (До цієї боротьби причетні всі, незалежно від матеріальних статків, роду занять. Тут представлені і знатні люди, і прості селяни і городяни.)

 -   Як представлена вища влада?

Слайд 5

 

 

  • Як відносяться до проблем своєї нації Аттінгаузен, Руденц, Берта?

 

Слайд 6

 

 

-   Що думають представники кантонів про становище свого народу?

Штауффахер – зажиточний селянин, але розуміє, що все це тепер належить не йому, а ландгофтам, і його дім, і урожай. «Отец всем угнетенным»

Гертруда – «Совет держать вам всем, кто честно мыслит. Действуйте секирой»

Берта – багата спадкоємиця. Спочатку люди не сприймають її, як свою, але вона доводить, що у боротьбі за незалежність вона з своїм народом

Фюрст – хоче знати думку баронів, чи допоможуть вони своєму народу?

Руоді – рибак: «Моя отчизна, кто тебя спасет?» Рьосельман – священик. На раді на Рютлі висловлює думку, що можна домовитися із австрійцями, але всі заперечили.

Телль – мисливець, людина дії. Його вчинок став сигналом до початку повстання

Вальтер – син Телля. Відчайдушний, коли Геслер заарештував батька, він готовий взяти зброю і вбити ландгофта.

Мельхталь – не віддав волів, втік, батька осліпили і пустили жебракувати. Готовий до помсти.

Баумгартен.- убив Вальфеншіссена за спрбу зґвалтувати його дружину.

На боротьбу готові піднятися не тільки чоловіки, а й жінки, які на той час не мали рівних прав з чоловіками

 

 

Слово вчителя

Знущання ландгофтів переповнили чашу терпіння швейцарців, тому виникає думка про повстання. Але у народу немає зброї, немає підтримки армії, тому що такої у них взагалі немає. І для того, щоб підготуватися до боротьби, вони домовляються про зустріч на галявині  Рютлі

Демонстрація фону слайду 7 – історичне місце – галявина Рютлі

Бесіда за питаннями

  • З якою метою збираються представники кантонів на цій галявині?
  • Хто приймає участь у цьому зібранні?
  • Чому Вільгельм Телль відмовився від участі у цьому зборі?
  • Який план повстання було складено?

 

 

  1. Підсумок

Сцена на Рютлі має символічне значення: швейцарці трьох кантонів об’єднуються для боротьби за національну незалежність своєї батьківщини

 

  1. Домашнє завдання.

      Перечитати  третю дію драми, підібрати цитати до характеристики Телля і Геслера

 

Пошук
Календар
«  Липень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Форма входу

Статистика

Зареєстровано на сайті:
  • Всього: 177

  • Нових за місяць : 1
    Нових за тиждень : 0
    Нових учора : 0
    Нових сьогодні : 0
    З них :
    Користувачів 175
    Модераторів : 0
    Адміністраторів : 2
    З них :
    Хлопців : 81
    Дівчат : 96
    Онлайн

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Copyright MyCorp © 2019