Понеділок, 19.04.2021, 07:39
Вітаю Вас Гість | RSS

Кролевецька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1

Меню сайту
Категорії розділу
Теги
зарядки Фестиваль 200-річчя відзначення Тарас Шевченко Афганістан Захід музей конкурс шевченко Яцик дати знаменні календар Здоров’я молодь орбіт учасники довкілля семінар учителів іноземної мови районна психологія Тиждень бібліотека година мужності Засідання 1 вересня таланти юні СВЯТО хеловін день перемоги ветерани 9 травня школа вчителі Вогонь випуск 2014 Випуск хода 2-В 2-Б 2-В клас 2-А останній дзвоник сонечко табір вернісаж квіти табір сонечко виставка життя діти малюнки творчість фабрика зірок виступ 2015 міс школи деньнезалежності серпень фрешмоб день незалежності парад вишиванок випуск 2015 останній дзвоник 2015 Кабінет хімії кабінет англійської мови Кабінет української літератури Учительська Кабінет початкових класів 2016 Вікна Новий рік шкооа Святий Миколай Останній дзвінок 2016 останній дзвоник 2016 випуск 2016 1 вересня 2016р 2017 веливдень пасха

Мультимедійна презентація

 

 

Мультимедійна презентація – один із зручних і ефективних способів представлення інформації за допомогою комп’ютерних програм

 

 

Бібліотекар СШ №1

Шульга Л. М.

 

 

          Бібліотеки завжди були осередком інформації – це факт, але останнім часом статус її як науково-освітнього, інформаційного та культурного центру значно підвищився. Наша бібліотека практикує не лише інформаційне забезпечення підростаючого покоління, а й надає можливість цікаво та корисно провести вільний час. Стрімкий розвиток інформаційних технологій впливає на зміст та форми культурно- дозвіллєвої роботи. Серед традиційних форм масових заходів з'явилися нові, інтерактивні.

         Уже давно стало зрозуміло, що електронні посібники, ігрові ресурси більш привабливі для сучасних дітей. Комп'ютери продовжують завойовувати світ, тому, безперечно, формувати інформаційну культуру неможливо без залучення нових інформаційних технологій, можливостей Інтернет.

         Я скористалася і почала створювати мультимедійні презентації для користувачів шкільної бібліотеки, де нові інформаційні технології доповнюють і підсилюють традиційні бібліотечні форми. На сьогоднішній день презентації – один із найкомфортніших і найефективніших способів ознайомлення аудиторії з певною інформацією. Діти із задоволенням беруть участь у віртуальних мандрівках і прогулянках, з радістю грають у мультимедійні вікторини та з цікавістю переглядають мультимедійні пізнавальні презентації, підготовлені бібліотекарем.

          Розроблені мультимедійні презентації представляють собою сполучення найрізноманітніших засобів подання інформації. Поєднання динамічного зображення, звуку та дизайнерської графіки значно збільшує сприйняття інформації, у порівнянні з простим виступом бібліотекаря, особливо, дитячою перед аудиторією.

         Але хочу зазначити, що всі ці заходи, в першу чергу, спрямовані на популяризацію бібліотечного фонду, на залучення дітей до читання, літератури різних видів і жанрів.

        Презентація – це також зручний спосіб демонстрації досягнень або можливостей бібліотеки, інформування про тенденції або плани розвитку.

        За допомогою презентації можна легко реалізувати комунікативне завдання навчання співробітників та користувачів. Презентація — це можливість подачі інформації наочно, об’ємно і жваво. Як ми бачимо, цілей використання презентацій досить багато — причому досягаються вони шляхом використання різних форматів презентацій.

        Проведення презентацій в бібліотеці – важлива ланка в бібліотечній діяльності. Презентація книги чи інших видів послуг – це представлення нещодавно створеної видавничої продукції широкому колу користувачів. Це виступ, який супроводжується візуальними образами, направлений на те, щоб донести інформацію до аудиторії.

         Презентації можна розділити на декілька видів в залежності від виду використання та мети створення тієї чи іншої. Основних груп дві: друковані та електронні.

         Види презентацій:

1. Презентація із сценарієм – це традиційна презентація із слайдами, доповнена засобами показу кольорової графіки й анімації з виведенням відеоматеріалу на великий екран або монітор.

Використання анімаційного тексту в поєднанні з анімаційними

діаграмами, графіками та ілюстраціями дає змогу зосередити увагу слухачів на основних положеннях і сприяє кращому запам’ятовуванню інформації. Озвучує матеріал, як правило, сам ведучий.

2.  Інтерактивна презентація – це діалог користувача з комп’ютером. Користувач приймає рішення, який матеріал для нього важливий, і здійснює вибір на екрані потрібного об’єкта за допомогою миші або натисненням на клавіші. У цьому випадку видається інформація, на яку є запит.

Інтерактивна презентація дає змогу здійснювати пошук інформації, заглиблюючись в неї настільки, наскільки це було передбачено розробником презентації. Для інтерактивної презентації характерним є закладена в ній властивість захоплювати користувача і підтримувати в ньому зацікавленість інформацією.

3.  Автоматична презентація – це закінчений інформаційний продукт. Його можна перенести на відеоплівку, дискету, компакт-диск, щоб дістати уявлення про їхню зацікавленість.

     «Друковані» презентації

     Це найпростіший варіант використання презентації в якості роздаткового матеріалу або друкованого доповнення до виступу, заходу. У більшості своїй друковані презентації – це візитні картки, брошури, каталоги, буклети.

      Комп'ютерні презентації, електронні презентації

На більш високому рівні, в порівнянні з друкованими презентаціями, стоять комп'ютерні презентації (електронні презентації), які дозволяють вийти за межі друкованих каталогів і буклетів. Електронні презентації можна розміщувати в Інтернеті – на сайті, розсилати електронною поштою, використовувати на заходах, конференціях, семінарах. Презентації в залежності від формату можуть відрізнятися динамікою, а можливо повноцінною анімацією (анімаційні презентації), оригінальною подачею інформації, можливістю посилення звуку, музики та багато чого іншого. Комп'ютерні презентації можуть використовуватися на різноманітних носіях, будь то комп'ютер, плазма чи проектор, в них достатньо просто вносити зміни. Комп'ютерні презентації також можна умовно розділити на декілька типів.

 

         Роwer point презентації

Найпростішим та розповсюдженим варіантом презентації є презентація в форматі Роwer point. Формат Роwer point  дозволяє інтегрувати в презентацію відео- і аудіо- файли, створювати примітивну анімацію на рівні «слайд шоу». Головний плюс даного формату презентації – можливість без особливих знань і умінь вносити зміни в презентацію, адаптуючи її під різні аудиторії та мету.

      Мультимедійна презентація

      Сучасна мультимедійна презентація дозволяє одночасно задіяти графічну, текстову й аудіовізуальну інформацію. Інакше кажучи, мультимедійні презентації являють собою комбінацію найрізноманітніших засобів надання інформації, об'єднаних в єдину структуру.

Основні рекомендації по проведенню презентації:

 1. Інформаційна ємність

Можливість в одній мультимедійній презентації розмістити великий об'єм графічної, текстової і звукової інформації дозволяє в повній мірі розкрити конкретну тему.

 1. Компактність

В якості носіїв для мультимедійних презентацій можуть бути використаними різні типи дисків.

 1. Емоційна привабливість

Мультимедійні презентації дають можливість представити інформацію не тільки у зручній для сприйняття послідовності, але й ефектно поєднувати звукові і візуальні образи, добирати домінуючі кольори.

 1. Наглядність

Наглядність – це ключовий аргумент використання мультимедійних презентацій. Бо, як говорять, «краще один раз побачити, ніж сто разів почути».

 

 1. Мобільність

Все, що треба для демонстрації - це комп'ютер, телевізор, навіть кишеньковий комп'ютер. Оптимальним рішенням може стати презентація в поєднанні з ноутбуком, що особливо важливо при виїзних заходах.

 1. Інтерактивність

Можливість безпосередньо впливати на хід презентації - це одна з важливих переваг мультимедіа.

 1. Економічна вигода

Тиражування мультимедійних презентацій на дискові носії коштує набагато дешевше, ніж друк середнього за об'ємом і якістю поліграфії буклета. При цьому необхідно враховувати і можливість багаторазового використання однієї презентації, її доповнення новими текстовими і графічними матеріалами.

8. Дизайн та оформлення.

Якщо ви не зовсім впевнені в своїх дизайнерських здібностях, то при оформленні презентації візьміть до уваги наступні поради:

 • Час вашого виступу, форма подачі матеріалу.

Час, що відводиться для презентації, складає, як правило, 15 хвилин. Враховуючи, що показ слайду повинен супроводжуватися коментарями виступаючого, середній час, який відводиться на один слайд, повинен складати близько 40 секунд, менше часу можна відвести тільки на перший і останній слайди.

 • Пам'ятайте, що завданням презентації є надання не максимальної, а мінімальної кількості інформації, достатньо виділити ключові моменти.

Заздалегідь, проведіть повну «прогонку» презентації перед аудиторією з метою контролю за тим, скільки часу вам треба на проведення презентації. Аналізуючи одержані результати, ви зможете скорегувати кількість слайдів та об’єм інформації, розміщений на них.

 • При виступі немає необхідності просто читати зміст слайдів, слухачі презентації зможуть прочитати інформацію, надану на слайдах, самостійно.

Супроводжуйте показ слайдів своїми коментарями, використовуючи розміщену на слайдах інформацію як ілюстрацію своїх слів. Для себе під час виступу ви зможете використовувати уміст слайдів, як орієнтири, за якими ви будуєте усну презентацію.

 • Використовуйте максимум тільки 3 кольори.

 • Використовуйте максимум тільки 2 шрифти.

Не використовуйте шрифти, що важко читаються: шрифти з різними завитками і т.п. Не використовуйте шрифт з розміром кегля менше 12. Шрифт повинен доступно читатися.

 • По можливості зводьте числові дані в графіки і діаграми, використовуйте таблиці.

 • Не використовуйте картинки тільки для прикраси.

        Будь - який матеріал, включений в презентацію повинен нести змістове навантаження. Якщо ілюстративного матеріалу не вистачає, використовуйте пошук картинок в Інтернеті.

 • Оптимальне використання кольору, презентація виконується в одній кольоровій палітрі, зазвичай на базі одного шаблону.

 • Помістити максимум інформації в мінімум тексту, привернути й утримати увагу слухачів.

Ми дізналися про основні рекомендації по проведенню мультимедійної презентації в бібліотеці. З'ясували, що мультимедійна презентація – один із зручних і ефективних способів представлення інформації.

Я, як бібліотекар працюю з новітніми інформаційними технологіями, Інтернетом як інформаційним ресурсом.

Нові інформаційні технології дають змогу на новому рівні проводити не тільки бібліотечні уроки, а й свята, години історії, повідомлення, здійснювати віртуальні екскурсії в різні куточки нашої великої планети.

Дуже важливо сьогодні не обмежуватись традиційними формами роботи, а шукати нові шляхи популяризації бібліотечних ресурсів. Тільки завдяки постійному пошуку шкільна бібліотека не загубить свого іміджу, а завжди буде залишатися втіленням нового, незнаного і креативного.

 

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Форма входу

Архів записів
Статистика

Зареєстровано на сайті:
 • Всього: 230

 • Нових за місяць : 1
  Нових за тиждень : 0
  Нових учора : 0
  Нових сьогодні : 0
  З них :
  Користувачів 228
  Модераторів : 0
  Адміністраторів : 2
  З них :
  Хлопців : 90
  Дівчат : 140
  Онлайн

  Онлайн всього: 34
  Гостей: 34
  Користувачів: 0

  Copyright MyCorp © 2021