Меню сайту
Категорії розділу
Теги
|
О.Генрі «Останній листок».
Міністерство освіти і науки України Управління освіти і науки Сумської області державної адміністрації Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Урок на тему: «Шедевр маляра Бермана» О.Генрі «Останній листок». Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів
Тема: «Шедевр маляра Бермана» О.Генрі. «Останній листок». Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів Мета: формувати навички роботи над характеристикою персонажа; вдосконалювати вміння роботи з текстологічним аналізом твору; сприяти розвитку творчих здібностей учнів, прищеплювати їм почуття милосердя, готовності до самопожертви в ім’я інших.
Обладнання: тексти новел О.Генрі, ілюстрації учнів, схема «Композиція новели «Останній листок», ілюстрація скульптури Мікеланджело «Мойсей». Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Епіграф: Неймовірна річ!.. на цегляній стіні іще висів листок плюща. О.Генрі «Останній листок» Хід уроку І. Мотивація пізнавальної діяльності учнів. Слово вчителя. Ми з вами прочитали та обговорили вже багато літературних творів. Кожен з вас має певний життєвий досвід. Ви, мабуть, не раз замислювалися над питанням : що в людському житті найголовніше? Без чого людина не може бути людиною, незалежно від того, якою б сильною, сміливою, розумною вона не була? Згадаємо вже знайомих вам Робінзона, Маленького принца... Найбільша розкіш на землі – розкіш людського спілкування. - Якими повинні бути людські взаємини? (відповіді учнів) Це все правильно. Ось про такі взаємини ми будемо говорити на цьому і послідуючих уроках. Тема наших розмов «Краса чистих людських взаємин» І веде нас до цієї розмови дослідження творів письменника О.Генрі. ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
III. Формування нових знань, умінь та навичок учнів
Експозиція
Зав’язка Найстрашніший ворог для бідних, голодних людей – холод, що несе хвороби. Тому зав’язка починається з появи образу містера Пневмонії.
(Тому, що вона «вирішила, що ніколи не одужає». Вже ніщо ії не цікавило в жітті. Занепала духом.)
звернули увагу? Яку роль відіграє ця замальовка? Похмуре подвір`я, глуха стіна, старезний плющ, холодний подих осені – все це деталі безрадісного пейзажу. Він передає стан безнадії. Джонсі впернена, що помре, коли впаде останній листок. Поетична хвилинка Улетели листья с тополей – Повторилась в мире неизбежность... Не жалей ты листья, не жалей, А жалей любовь мою и нежность! Пусть деревья голые стоят, Не кляни ты шумные метели! Разве в этом кто-то виноват, Что с деревьев листья облетели? Н. Рубцов
Для Джонсі листочки плюща – символ швидкоплинності тих крапель життя, що залишилися в ії хворому тілі.
Кульмінація
(Ми зі страхом чекаємо, коли зірветься останній листок)
(Коли листок залишається на плющі)
Розв’язка
(Взірцевий вчинок. Найвище мистецтво – мистецтво бути Людиною. Вчинок Бермана – його мрія, його шедевр.)
Презентація ілюстрації скульптури Мікеланджело «Мойсей».
Мікеланджело «Мойсей» 1515 – 1516 р.р.
Творчість О.Генрі – це зразок майстерного володіння жанром новели. Він не знає рівних в умінні побудувати гострий сюжет та мистецтві створення непередбачуваної розв’язки. Він збагатив новелу уведенням двох розв’язок. Причому друга доповнює першу.
VI. Етап рефлексії Учитель. На прикладі новели можна простежити психологічний закон, якому підпорядковуються всі герої – «закон ланцюгової реакції добра»: добрі вчинки одного породжують добрі вчинки інших героїв.
«Неймовірна річ!.. – скаже автор, - це життя... на цегляній стіні ще висів листок плюща». Тож воно – життя – триває всупереч усім негараздам V. Домашнє завдання. Письмово відповісти на запитання «Чи доводилось тобі бачити в житті приклад непоказної самопожертви?». Читати оповідання «Останній дюйм» Д. Олдріджа.
|
Пошук
Форма входу
Випадкові фото
Архів записів
Статистика
Зареєстровано на сайті: Нових за місяць : 3 Нових за тиждень : 1 Нових учора : 0 Нових сьогодні : 0 З них : Користувачів 223 Модераторів : 0 Адміністраторів : 2 З них : ![]() ![]() Онлайн
Онлайн всього: 3 Гостей: 3 Користувачів: 0 |
||||