Понеділок, 19.04.2021, 08:23
Вітаю Вас Гість | RSS

Кролевецька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1

Меню сайту
Категорії розділу
Теги
зарядки Фестиваль 200-річчя відзначення Тарас Шевченко Афганістан Захід музей конкурс шевченко Яцик дати знаменні календар Здоров’я молодь орбіт учасники довкілля семінар учителів іноземної мови районна психологія Тиждень бібліотека година мужності Засідання 1 вересня таланти юні СВЯТО хеловін день перемоги ветерани 9 травня школа вчителі Вогонь випуск 2014 Випуск хода 2-В 2-Б 2-В клас 2-А останній дзвоник сонечко табір вернісаж квіти табір сонечко виставка життя діти малюнки творчість фабрика зірок виступ 2015 міс школи деньнезалежності серпень фрешмоб день незалежності парад вишиванок випуск 2015 останній дзвоник 2015 Кабінет хімії кабінет англійської мови Кабінет української літератури Учительська Кабінет початкових класів 2016 Вікна Новий рік шкооа Святий Миколай Останній дзвінок 2016 останній дзвоник 2016 випуск 2016 1 вересня 2016р 2017 веливдень пасха

Поради батькам

     ПОРАДИ БАТЬКАМ


 

       Підростаючій людині важливо навчитися відрізняти погане від хорошого, розуміти дійсні і помилкові цінності. Слід пам’ятати: сама по собі дитина не отримає всієї повноти спілкування з книгою, якщо поряд не буде мудрих дорослих. Жоден комп’ютер не в змозі дати любов і тепло, витікаючи від батьків, що читають своїм малюкам.

         Культура спілкування з літературою закладається в сім’ї. Коли малюк часто бачить батьків за книгою, чує, як вони обмінюються враженнями про прочитане, радіють покупці цікавого видання, любов до дукарського слова виявляється у нього як природна необхідність. Добра традиція - читання вголос залишає спогади на все життя.


 

Необхідно:

 • починати читати вголос з раннього віку;
 • дарувати дитині книги;
 • передплатити хороший дитячий журнал;
 • читати один одному по черзі;
 • дозволити дитині самій вибирати книги в магазині або бібліотеці;
 • відведіть дитині полицю чи шухляду для найулюбленіших видань;
 • збирайте домашню дитячу бібліотеку;
 • обов’язково слухайте як малюк читає сам, він повинен відчувати інтерес старших;
 • беріть книжку у подорож. Від цього вона стане ще цікавішою;
 • читайте дитині перед сном.

Завжди слід зупинятися на найцікавішому або складнішому для сприйняття місця дії, ставити питання, що допомагають « включати» уяву, звертати увагу на ілюстрації.

Головне для батьків - відкрити маленькій людині диво, яке несе в собі книга!


 

          Що сталося з читанням?    За останні десятиріччя читання втратило популярність через засоби масової інформації, що полонять людську увагу. Схоже, що найбільшим суперником читання котрий забирає у людей багато часу,є телевізор. Оскільки благотворним ефектом читання так часто жертвується заради голубого екрану, то було б добре розглянути наступне.

ПЕРЕВАГИ ЧИТАННЯ

          Читання стимулює уяву. Телевізор думає за нас. Він подає все готове: вирази обличчя, відтінки голосу та сцену. Коли ж ви читаєте, то самі підбираєте дійових осіб, ставите сцену й керуєте діями. « Читання дає стільки волі, - каже 10- річний хлопчик .-Кожен персонаж може виглядати,власне,так, як його бачить читач. Людина має більший контроль над інформацією, коли читає книжку, аніж коли дивиться якусь телепередачу».

        Читання розвиває вміння говорити. Жодна людина чи дорослий не розвиватиме вміння дивитись телевізор, якщо більше дивитиметься його. На противагу цьому читання вимагає й розвиває вміння говорити, воно тісно пов’язане з мовою та письменністю. Один шкільний вчитель каже: « Безперечно , успішність учня великою мірою залежить від його лексикону: як від того, скільки він розуміє з прочитаного , так і від того, як він міркує, коли пише; окрім читання , не існує іншого способу збагачення лексикону».

        Читання виховує терпіння. На екрані телевізора лише може змінитися тисяча картин, не даючи глядачеві багато часу для аналізу побаченого. Така техніка буквально програмує коротку стійкість уваги. Не дивно, що деякі вивчення показують зв’язок між надмірним проведенням часу біля телевізора з імпульсивністю рішень та непосидючістю дітей і дорослих.

         Читання вимагає терпіння. Речення, абзаци та сторінки минають одні за одним, і все проходить логічно, далеко не інтуїтивно. Читачу слід своїм власним темпом тлумачити прочитане, оцінювати його та роздумувати над ним. Читання є складним процесом розшифрування інформації , що вимагає ( і розвиває) терплячість.

          Врівноважений підхід. Слід визнати, що, попри переваги читання,огляд телепередач теж заслуговує нашої уваги. Він перевершує читання у передаванні певного типу інформації. Захопливі телевізійні передачі можуть навіть заохочувати до читання . Телепрограми, що представляють дитячу літературу й науку , стимулюють дітей шукати книжки на ті та інші споріднені теми. Важливо мати врівноважений підхід . Друковані сторінки та телебачення – це два різновиди засобів масової інформації. Кожен з них має свої переваги й недоліки. Кожен з цих засобів можна використовувати собі на благо або ж зловживати ним. Слід визнати , що надмірне читання , коли людина ізолює себе від інших, діє настільки шкідливо, наскільки й надмірний огляд телепередач. А втім, візуальне сприйняття інформації користується значно більшою популярністю , ніж читання. Ми переходимо із суспільства читачів до суспільства глядачів. Отже, як батькам допомогти своїм дітям розвинути бажання читати?


ЯК БАТЬКИ МОЖУТЬ ДОПОМОГТИ

           Кажуть, що коли дитина любить читати, то боротьба наполовину виграна. Отже,робіть читання приємним для своїх дітей . Яким чином? По – перше, обмежте час на телевізор,бо він майже завжди здобуватиме перевагу над читанням. По – друге, створіть придатну для читання атмосферу: спокій і затишне місце, скажімо особисту бібліотечку з добрим освітленням, і заохочуйте до читання. По – третє, не змушуйте до нього. Робіть матеріал для читання доступним і шукайте слушної нагоди для цього, але нехай дитина сама розвиває бажання читати.

 

Спеціалізовані Інтернет-сайти дитячої літератури:

веб-сайт „Книги для дітей"

веб-сайт для дітей „Весела абетка”

веб-сайт „Дитяча література”

веб-сайт „Українська казка”

літературний сайт Ігоря Січовика
 


 


 

Читач, що не вміє читати

                              (поради бібліотекарів батькам з виховання юного читача)


Психологи стверджують, що книжки потрібні дитині вже з раннього віку, адже вони :

- допомагають встановленню особливого зв'язку між дитиною та батьками;
- допомагають пізнавати мистецтво слова та живопису, завдяки ілюстраціям;
- розвивають навички слухання;
- допомагають підготувати дитину до процесу навчання;
- розвивають кругозір та емоційну сферу;
- допомагають розвитку уявлення;
- приносять дитині задоволення.


        Тож, коли треба починати читати дитині книжки? Відповідь однозначна: з перших років життя! І чим раніше ви почнете це робити, тим краще. Читаючи малюку, ви нібито розширюєте його світ, допомагаєте йому отримувати задоволення від читання, поповнюєте запас його знань, поки що дуже невеликий.

        Малюкам дуже подобається читання разом з батьками. Читаючи з дитиною постійно, ви обов’язково помітите, які книжки їй подобаються найбільше, які вона краще розуміє. Звертайтесь по допомогу до бібліотек та бібліотекаря у виборі книг. Адже, саме у дитячій бібліотеці є книги для будь-якого віку та рівня розвитку дитини. Крім того, професіоналам легше знайти потрібні книги, ніж вам.

        Не вважайте, що всі необхідні вашій дитині книжки є у вас дома - це помилка багатьох читаючих батьків, і вона не тільки в тому, що домашні бібліотеки не можуть бути різноманітніше за публічні. Вашу дитину може просто надихнути приклад інших дітей – читачів бібліотеки . Інші читачі і інші книги ніби передають естафету вашій дитині. Відвідування дитячої бібліотеки допомагають малюку звикнути до різноманіття книжок, до читацької поведінки дітей та дорослих і обов’язково стане у нагоді в подальшому житті, навчанні, підготує до школи. Світ книги та бібліотеки не буде для дитини невідомою країною, він стане для неї життєвою необхідністю.
                                                                                             

Якщо дитина не любить читати

            Комп'ютер, телевізор, мобільний телефон, DVD – все це є майже в кожному домі. А чи багато у Вас книжок? Не просто паперових виробів у привабливих обкладинках, а саме Книжок з великої літери. Тих книжок, які читали Ваші батьки, читаєте Ви, читатимуть Ваші діти? Чи любите Ви читати? Чи знаєте, які книжки читає Ваша дитина? Чи читає вона взагалі? Поміркуйте над цими питаннями і, ми впевнені, що Ви погодитесь з тим, що дитину привчати до читання необхідно саме у молодшому віці, коли вона тільки готується до школи.

            Тому радимо Вам: знайдіть хоча б годину на місяць і прийдіть разом з сином чи донечкою до найближчої дитячої бібліотеки. Ви будете приємно здивовані розмаїттям дитячих книжок та журналів, особливою бібліотечною атмосферою, доброзичливістю наших працівників. Підійдіть до книжкових полиць і покажіть дитині книжки, які Ви читали в дитинстві, розкажіть чому вони Вам запам'яталися, перегляньте разом дитячі журнали, ознайомтеся з виставками дитячих робіт, літературою з книжкових виставок.
            Нехай дитина самостійно, або за Вашою порадою, обере собі книжечку для читання вдома. Потім разом обговоріть прочитане. Може, маленький читач захоче намалювати відгук на книгу.
           Зробіть Ваші відвідини дитячої бібліотеки доброю традицією. Звичайно, можна було б придбати книги в магазині або на розкладках. Але тільки в бібліотеці можна:


 

 • знайти літературу минулих років видання, яка більше не перевидавалися;

   
 • отримати фахову консультацію з питань дитячого читання;

   
 • взяти участь у масових заходах для дітей;


          І головне: всі наші послуги абсолютно безкоштовні.
Приходьте до нас! Ми допоможемо вашій дитині прищепити любов до читання та книги.
Тож, до зустрічі!


  

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Форма входу

Архів записів
Статистика

Зареєстровано на сайті:
 • Всього: 230

 • Нових за місяць : 1
  Нових за тиждень : 0
  Нових учора : 0
  Нових сьогодні : 0
  З них :
  Користувачів 228
  Модераторів : 0
  Адміністраторів : 2
  З них :
  Хлопців : 90
  Дівчат : 140
  Онлайн

  Онлайн всього: 29
  Гостей: 28
  Користувачів: 1
  JuliaV

  Copyright MyCorp © 2021