Меню сайту
Категорії розділу
Теги
|
Р.Л. Стівенсон «Острів скарбів»
Тема: Романтика пригод і подорожей у романі Р.Л.Стівенсона «Острів скарбів» Мета: зацікавити подіями роману, перевірити знання тексту; розвивати увагу, логічне мислення, творчі здібності дітей, уміння працювати в команді; сприяти вихованню поваги до сміливих мандрівників, любові та зацікавленості до вивченні літератури.
Обладнання: карта острова, картки із завданнями Тип уроку: урок-мандрівка
ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності - Чи уважно ви читали роман Р.Л.Стівенсона? - Яку назву він має? - А що вам приходить на думку при слові «острів»? (безлюдний острів Робінзона Крузо, Великобританія, де знаходиться Шотландія, батьківщина автора роману «Острів скарбів» Р.Л.Стівенсона тощо) - Про що йде мова в романі? (про морські пригоди Джима Гокінса у пошуках захованих скарбів) - З якими творами, вивченими раніше і чим перегукується роман? («Робінзон Крузо» - про життя на безлюдному острові і Бен Ган, «П’ятнадцятирічний капітан» - морська подорож, сповнена романтичних пригод, про підступну зраду заради наживи тощо) - А чи хотіли б ви самі, діти, відчути себе сміливими мореплавцями і хоча б ненадовго стати учасниками пригод? - Тоді об’єднайтеся в команди-екіпажі морських суден, придумайте назву свого корабля і представте її іншим екіпажам. - А наша ескадра буде називатися «Пригодницька». - Як ви думаєте, чи зможе ваш корабель утриматися на плаву і вирушити у плавання? - Як на вашу думку, що вам необхідно для успішної мандрівки? (зошит – судовий журнал, багаж знань і дружна команда учнів-матросів). - А які скарби хотіли б ви здобути в подорожі? (Розум і знання – найбільший скарб людини) Тоді попутного вітру, сміливі мандрівники і шукачі пригод. (пісня «Веселий вітер») ІІ. Оголошення теми уроку, визначення мети. Розгорнути судові журнали, записати тему уроку. ІІІ. Літературна гра. Листок само оцінювання. Слово учителя. Кожен із вас, сподіваюся, в ході подорожі виявить усі свої знання якнайповніше. І я упевнена, що кожному хочеться стати капітаном на судні. А яким повинен бути справжній капітан? (найбільш обізнаним із усієї команди, досвідченим, який зуміє згуртувати команду тощо.) Тож капітаном, на мою думку, може стати кожен із вас, якщо буде активно працювати і приведе свою команду і свій корабель до скарбів.
Щоб потрапити на судно, необхідно назвати героїв роману Р.Л.Стівенсона «Острів скарбів». (Джим Гокінс, доктор Лівсі, сквайр Трелоні, капітан піратів Біллі Бонс, судовий кок Джон Сільвер, капітан Смолет, Бен Ган та інші) До судового журналу запишіть «Головним героєм роману є…Джим Гокінс)
Листок оцінювання. Оголошення результатів.
- Який твір називається романом? (Великий і складний за будовою твір, у якому широко охоплено події, що відбуваються протягом тривалого проміжку часу, зображено велику кількість героїв). - Який твір називається пригодницьким? (насичений цікавими подіями й несподіваними поворотами сюжету, із його героями трапляються різні пригоди, вони опиняються в складних життєвих ситуаціях, із яких , звичайно, виходять переможцями) Запис до зошитів «За жанром «Острів скарбів» -… пригодницький роман. - Що таке «романтика» 4. Мис Міркування. (Рольова гра «Займи позицію») - Як на вашу думку, роман «Острів скарбів» - романтичний чи пригодницький? Свою думку обґрунтуйте. Запис до зошитів «Романтичним у романі є…» 5. Рифи «Перешкоди» (бліц-турнір за змістом та історією написання «Острова скарбів»). Для того щоб вдало подолати перешкоди, треба бути маневреним та уважним.
Листок оцінювання.
6. Країна «Відпочивалія». Перегляд фрагменту фільму «О.С.»
7. Бухта «Вірю-не вірю». -1) Таверна батьків Джима називалася «Веселий Роджер» +2) Чорну мітку Біллі Бонсу приніс сліпий пірат на ім’я П’ю. +3) Доктор Лівсі врятував Біллі Бонса за допомогою кровопускання. - 4) Сквайр Трелоні мав великий досвід у доборі команди корабля. +5) Джим поплив на острів скарбів одразу, разом з піратами. +6) Компас у вигляді скелета – вигадка капітана Флінта. - 7) «Мертві не тікають», - говорили пірати. - 8) Щоб дістатися «Еспаньйоли», Джим узяв човен піратів.
8. Зупинка «Словник моряка» З’єднайте лініями слова та їх лексичне значення Місцевий слабкий береговий вітер, що віє вдень на сушу, а вночі з суші на море. Старовинна міра довжини, яка дорівнює 30,38 см. Носова частина верхньої палуби корабля. Особа молодшого складу, якому підпорядкована корабельна команда для господарчих робіт. Лінія на борті, до якої судно опускається у воду. Кухня на судні. Подовжений брусок, що проходить по всій довжині судна у середині днища. Надбудова на палубі судна для управління. 9. Острів Мандрівників. («Хто найкраще знає карту?») Нанести на контурну карту острова всі назви і позначки, щоб знайти скарби. 10. Затока Хронологічна («Як це все було насправді?») Розташувати цитати в хронологічному порядку.
11. Долина знахідок. («Що було в скрині?») На картках записані назви предметів. Треба вибрати тільки потрібні картки та дописати ті предмети, які були в скрині й яких немає на картках. Ніж, ложка, трубка – зайві слова. Тютюн, компаси, плащ – треба додати. 12. Порт «Досягнення». Друзі, чи сподобався вам роман Р.Л.Стівенсона «Острів скарбів»? Цікаво було його читати? Чим саме зацікавив вас роман? Чи порадили б ви прочитати його іншим? Перед тим, як ви внесете останні записи до листка оцінювання та зможете визначити, у якому ранзі ви особисто закінчили сьогоднішню подорож, розрекламуйте цей роман. 13. Таверна «Реклама» (Рольова гра «Рекламний ролик») Команди-екіпажі представляють творчу роботу, інсценізацію, яка б мала на меті зацікавити прочитати роман «Острів скарбів».
ІІІ. Підсумок уроку. 14. Скриня зі скарбами. Оголошення результатів листків оцінювання, визначення рангу кожного із членів екіпажу. Слово учителя. Як ви гадаєте, що іще, окрім скарбів знайшли герої роману? (вірних друзів, дружбу) Чому навчився Джим Гокінс? (відрізняти добро від зла, залишатися порядною людиною за будь-яких обставин). Запис до зошитів «Подорож і пригоди сформували у головного героя такі риси:.. чесність, порядність, вірність у дружбі, ставати на сторону добра»
А чому сьогодні навчилися ви або про що дізналися?
Якою людиною виросте Джим? Чому? (бо був гарний приклад для наслідування). Значить, щоб вирости чесним, порядним, вихованим, таким, що поважає себе та інших, необхідно брати приклад з таких людей, обирати саме таких друзів, і тоді у вашому житті все буде добре.
ІV. Домашнє завдання. Підготувати розповідь про улюблених героїв роману «Острів скарбів» а також І варіант – порівняти образи Джима Гокінса та Діка Сенда ІІ варіант – порівняти образи Бена Гана та Робінзона Крузо.
Додаток 1 Романтика пригод і подорожей у романі Р.Л.Стівенсона «Острів скарбів» Урок-мандрівка 6 клас 5. Рифи «Перешкоди» (бліц-турнір за змістом та історією написання «Острова скарбів»). Для того щоб вдало подолати перешкоди, треба бути маневреним та уважним.
|
Пошук
Форма входу
Випадкові фото
Архів записів
Статистика
Зареєстровано на сайті: Нових за місяць : 3 Нових за тиждень : 1 Нових учора : 0 Нових сьогодні : 0 З них : Користувачів 223 Модераторів : 0 Адміністраторів : 2 З них : ![]() ![]() Онлайн
Онлайн всього: 3 Гостей: 3 Користувачів: 0 |
||||