Ми народилися, щоб жити


Кожному від народження надається найцінніший дар життя. І найдорожче для  людини - здоровя . Але, як це не дивно, люди дуже легковажно можуть ставитись до здоровя , особливо молодь, не вміють його берегти й вести здоровий спосіб життя.

У Кролевецькій спеціалізовані школі І-ІІІ ступенів № 1 протягом минулого  тижня відбулися заходи на  тему «Ми народились, щоб жити»

Діти, члени гуртка «За здоровий спосіб життя»,  намагалися  переконати, що життя і здоровя це найвища цінність людини,    доводили інформацію  про ВІЛ-СНІД.

Проблема ВІЛ - СНІДу, яка постала в кінці ХХ століття, переросла в епідемію та загрожує всьому людству. ВІЛ- інфекція ніби перевіряє всіх нас на стійкість, мудрість і. в першу чергу, на відповідальність. Відповідальність як за власне життя, так і за життя тих, хто поруч із нами і хто прийде після нас. СНІД одна із найважливіших і трагічних проблем, яка виникла перед всім людством в кінці ХХ століття.        

СНІД це складна наукова проблема. До цього часу невідомі навіть теоретичні підходи до рішення цього питання, як очищення генетичного апарату клітин людини від чужорідної інформації.

СНІД це важка економічна проблема. Утримання і лікування хворих і інфікованих, розробка і виробництво діагностичних та лікарських препаратів, проведення фундаментальних наукових досліджень уже зараз коштує мільярди доларів, а завтра, можливо, буде коштувати сотні мільярдів. СНІД увійшов з нами і в ХХІ століття. 

У1991 рік в Україні прийнято перший закон „Про запобігання на СНІД та соціальний захист населення”. Цього ж року Франком Муром створено символ всесвітнього антиснідівського руху у вигляді червоної стрічки. І ось 1 грудня вже 21 рік як  ходить планетою цей символ .

ВІЛ інфекцію відкрив французький вчений Л.Монтаньє в 1983 році й одночасно з ним це зробила група американських вчених під керівництвом Р. Галло.

ВІЛ  уражає клітини крові лімфоцити, які відповідають за захист людського організму від дії різноманітних мікробів і розвитку пухлин. Імунітет організму повільно протягом життя знижується і приводить до виникнення різноманітних захворювань, що уражають легені; органи травлення, шкіру, нервову систему. Смерть наступає саме від цих захворювань, а не від СНІДу. В організмі ВІЛ накопичується в лімфоцитах та інших лімфоїдних тканинах: крові, спермі, слині, жіночому молоці, піхових виділеннях.

Повна назва хвороби: синдром набутого імунодефіциту (СНІД). Що таке дефіцит ми знаємо, а імунодефіцит?

Імунітет це сукупність захисних пристосувань організму, спрямованих  на знешкодження або видалення паразитів, сторонніх клітин, речовин. Скажімо, ви загнали скалку в палець. Наші захисники клітини крові, які ще називаються лімфоцитами, вже вступили в бій. Наступного дня навколо скалки зявляється почервоніння З часом гнійничок проривається і скалка сама виходить з пальця. Так працюють лімфоцити. Сама система організму спрямована на знешкодження „чужинців”.

        Імунна система готова вступити в бій не з будь-яким ворогом, а лише із знайомими. ВІЛ знищує лімфоцити крові, без яких організм не може боротися навіть із знайомими ворогами, а це означає, що людина без імунітету може загинути від нежиті.

        Серед хворих на СНІД та інфікованих ВІЛ  основну масу складають люди у віці 20-49 років. Найбільше хворих у США, Канаді, Бразилії, Танзанії. У Європі Франції, Італії, Іспанії. Не обминула біда й Україну. Найбільше зареєстровано ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД у Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Запорізькій областях та в Криму. Сумний рекорд установили міста Одеса та Київ. За світовою статистикою щогодини інфікується 100 осіб і щогодини вмирає одна дитина.

       Джерелом зараження служить людина, уражена вірусом імунодефіциту.

       СНІД передається:

  1. Статевим шляхом;
  2. Через кров, що містить вірус, при порушенні цілісності слизових і шкірних покривів.
  3. Від інфікованої матері до дитини.
  4. При переливанні зараженої вірусом донорської крові.
  5. При використанні нестерильних медичних інструментів.
  6. При використанні одного шприца, який може містити ВІЛ, кількома особами (наприклад наркомани)

ВІЛ-інфекція проблема не менш соціальна, ніж медична. ВІЛ-інфіковані особи та хворі на СНІД потребують соціального захисту, милосердя і співчуття, гуманного оточення і психологічної підтримки.